Henrietta ve Goldie 

Tahmini Okuma Süresi: 4 Dakika

Yaş Grubu: 0-12 Yaş – İçerik Tipi: Dostluk Masalı


Evvel zaman için uzak bir krallıkta Henrietta adında küçük bir tavuk yaşarmış. Henrietta meraklı ve maceracı bir tavukmuş, her zaman etrafındaki engin ve gizemli dünyayı keşfetmeye can atıyormuş. Bir gün kırlarda dolaşırken Henrietta güzel bir altın yumurtaya rastlamuş. Parıldayan güzelliğine hayran kalmış ve onu kümesine geri götürme isteğine karşı koyamamış ve onu kendi kümesine götürmüş.

Yumurtayı yuvasına yerleştirirken, Henrietta içinde ne olabileceğini merak etmekten kendini alamamış. Yumurtanın çatlamasını endişeyle bekliyordu ve birkaç gün sonra yumurtanın içinden minicik bir civciv çıktı. Henrietta çok sevindi ve küçük civcivi hızla kanatları altına aldı ve kendisininmiş gibi büyüttü.

İkisi birlikte birçok maceraya atıldı, kırsal bölgeyi keşfetti ve yol boyunca yeni arkadaşlar edindi. Henrietta bu civcive dünyayı öğretti, yiyecek aramayı ve tehlikeden nasıl kaçınılacağını gösterdi. Civciv güçlendi ve kendinden emin oldu ve çok geçmeden kendi başına uçmayı başardı.

Henrietta küçük yavrusuyla gurur duyuyordu ve onun için kanatlarını açıp dünyaya uçma zamanının geldiğini biliyordu. Yüreği buruk bir şekilde civcivin uzaklara uçup gitmesini izledi ama civcive verdiği dersleri ve sevgiyi civcivin her zaman hatırlayacağını biliyordu.

O günden itibaren Henrietta, her zaman yeni maceralar ve keşifler peşinde koşarak kırlarda, ormanlarda dolaşmaya devam etti. Ve bir zamanlar arkadaşı olan küçük civcivi ve onları bir araya getiren altın yumurtayı her zaman hatırlıyordu.

Yıllar geçti ve Henrietta’nın artık yetişkin bir tavuk olan küçük civcivi onu ziyarete geldi. Şimdi adı Goldie olan bir tavuk olmuştu Henrietta’nın küçük civcivi. Goldie artık kocaman bir çiftlikte yaşıyordu. Goldie, Henrietta’ya yaşadığı maceraları ve edindiği arkadaşları anlattı. Ama en önemlisi, Goldie, Henrietta’nın ona verdiği dersleri ve sevgiyi unutmamıştı. Henrietta, Goldie’yi gördüğü için çok mutluydu ve başardığı her şeyden gurur duyuyordu. Birlikte maceralarını anarak ve yeni anılar biriktirerek çok mutlu günler geçirdiler.

Henrietta bir gün yürüyüş yaparken çiftçileri tarafından kötü muamele gören bir grup tavukla karşılaştı. Bu tavuklar sıkışık ve kirli koşullarda tutuluyorlar ve yeterince yiyecek ve su verilmiyordu. Henrietta yardım etmek için bir şeyler yapması gerektiğini biliyordu.

Hemen Goldie’ye gitti ve birlikte bir plan yaptılar. Goldie, tavukları çalışacak yeni, daha nazik bir çiftçi bulmak için arayışa başladı, Henrietta ise kırsal bölge hakkındaki bilgisini tavukları güvenli bir yere götürmek için kullandı.

Goldie kısa bir süre sonra geri döndü ve tavuklara müjdeli haberi verdi. Tavuklar artık onlara çok iyi bakacak ve mutlu olacakları bir çiftçi ile yaşayacaklardı. Ve kurtarılan tavuklar, güvenli ve rahat bir yuvaya sahip oldukları için çok mutluydu. O günden itibaren Henrietta ve Goldie, kümes hayvanları topluluğu arasında “tavuk kurtarıcılar” olarak biliniyordu.

Henrietta ve Goldie, her zaman başkalarına yardım etmenin yollarını arayarak kırsal bölgeyi gezmeye ve keşfetmeye devam ettiler. Nezaket ve şefkatin önemini asla unutmadılar ve gittikleri her yerde “tavuk kurtarıcılar” olarak ünlerini yaydılar. İkisi birlikte uzun ve mutlu bir hayat yaşadılar, her zaman birbirlerinin yanında oldular ve her zaman bir sonraki maceralarına birlikte hazırlandılar.

Yıllar sonra, Goldie ve Henrietta vefat etti, ancak onların nezaket ve merhamet mirası, yardım ettikleri sayısız tavuk ve hayvanlarına daha iyi davranmayı öğrettikleri çiftçiler aracılığıyla yaşamaya uzun yıllar boyunca devam etti.

0-4 Yaş Masalları 0-12 Yaş Masalları 4-6 Yaş Masalları 6-12 Yaş Masalları Adalet Masalları Aile Masalları Anadolu Masalları Cesaret Masalları Deniz Kızı Masalları Domuzcuk Masalları Dostluk Masalları Doğa Masalları Evcil Hayvan Masalları Eğitici Masallar Gizem Masalları Hayvan Masalları Kardeşlik Hikayeleri Komik Masallar Köpek Masalları Kısa Masallar Okul Masalları Prenses Masalları Prens Masalları Saray Masalları Sağlık Masalları Sevgi Masalları Spor Masalları Uzay Masalları Yardımlaşma Hikayeleri Yardımlaşma Masalları


Diğer Çocuk Masalları

  • Köpek Bella

    Tahmini Okuma Süresi: 4 Dakika Ayırıcı Unsur: Sadık Köpeğin Hikayesi Yaş Grubu: 4-6 Yaş – İçerik Tipi: Köpek Masalı Bir zamanlar uzak bir diyarda Bella … Devamını Okuyun

  • Kırmızı Başlıklı Kız Kayboluyor

    Tahmini Okuma Süresi: 4 Dakika Ayırıcı Unsur: Ebeveynlerin Sözünü Dinlemek. Yaş Grubu: 4-6 Yaş – İçerik Tipi: Kırmızı Başlıklı Kız Uyarlama Bir zamanlar küçük ve … Devamını Okuyun

  • Kızılkuyruk ve Arkadaşlarının Maceraları

    Tahmini Okuma Süresi: 4 Dakika Ayırıcı Unsur: Birlik Olmak Yaş Grubu: 4-6 Yaş – İçerik Tipi: Fabl Örneği Bir zamanlar, uzun ağaçlarla dolu bir ormanda, … Devamını Okuyun


Diğer İçerik Yazıları

Yorum yapın