Gizemli Yüzük

Tahmini Okuma Süresi: 4 Dakika

Ayırıcı Unsur:

Saray Masalı

Yaş Grubu: 6-12 Yaş – İçerik Tipi: Prens ve Prenses Masalı


Bir varmış bir yokmuş, uzak bir diyarda İskender adında genç bir prens varmış. Kral ve kraliçenin tek oğluymuş ve onu tanıyan herkes tarafından çok seviliyormuş. İsmi de İskender’miş. İskender, her zaman ihtiyacı olanlara yardım etmeye istekli, cesur ve iyi kalpli bir prensti.

Bir gün, ormanda avlanırken, İskender güzel ve gizemli bir kadınla karşılaştı. Uzun siyah saçları ve parlak yeşil gözleriyle daha önce gördüğü hiçbir kadına benzemiyordu. İskender’e adının Isabella olduğunu ve güçlü bir büyücü olduğunu söyledi.

Isabella, İskender’e kötü bir büyücü tarafından lanetlendiğini ve laneti bozmanın tek yolunun İskender’in ormanın derinliklerine gizlenmiş büyülü bir yüzüğü bulması olduğunu söyledi. Yüzüğün herhangi bir laneti bozma gücüne sahip olduğu ve vahşi bir ejderha tarafından korunduğu söylendi.

İskender hiç tereddüt etmeden yüzüğü bulmaya koyuldu. Ormanın bütün her yerini aradı, taradı ve sonunda ejderhanın inine rastladı. Ejderha vahşi ve şiddetliydi ama İskender’in cesareti ve gücü bundan daha büyüktü. İskender korkusuzca savaşarak ejderhayı yendi ve yüzüğün yerini bularak İsabella’ya geri getirdi.

İskender yüzükle birlikte Isabella’ya döndüğünde onu parmağına taktı ve lanet bozuldu. Isabella artık bir büyücü değil, güzel ve iyi kalpli bir kadındı. İskender ve Isabella birbirlerine derinden aşık oldular ve sarayda görkemli bir törenle evlendiler.

Sonsuza dek mutlu yaşadılar ve yüzük, aşklarının ve gerçek aşkın her türlü lanetin üstesinden gelme gücünün bir sembolü oldu. İskender ve Isabella birlikte ülkeyi adaletle ve şefkatle yönettiler ve halkları onları her zaman çok sevdi ve saygı duydu. Yüzük nesiller boyunca aktarıldı ve kraliyet ailesinin değerli bir yadigarı oldu.

Yıllar sonra, İskender ve Isabella’nın torununun torununun torunu evlenirken, yüzük ona geçti. Yüzük hâlâ ilk bulunduğu günkü kadar güzeldi ve büyüsü hâlâ güçlüydü. Gelin ve damat, tıpkı İskender ve Isabella gibi uzun ve mutlu bir evlilikle kutsanmıştı. Ve yüzük, gerçek aşkın gücünün bir simgesi ve onu bulan cesur ve iyi kalpli prensin bir hatırlatıcısı olarak nesilden nesile aktarılmaya devam edecekti.

Yıllar geçtikçe yüzük “Gerçek Aşk Yüzüğü” olarak bilinmeye başlandı ve onu takanın gerçek ve kalıcı bir aşkla kutsanacağı söylendi. Dünyanın dört bir yanından birçok genç erkek ve kadın, kendileri için gerçek aşkı bulmayı umarak yüzüğü aramaya geldi.

Ancak bu yüzüğü kazanmak hiç de kolay değildi. Yalnızca en cesur ve en kararlı olanların üstesinden gelebileceği bir dizi zorlukla korunuyordu. İlk zorluk bir devi yenmek, ikincisi bir bilmece çözmek ve üçüncüsü bir labirentte gezinmek ve sonuncusu ise güvenilir ve dürüst biri olduğunu kanıtlamaktı. Birçoğu girişimlerinde başarısız oldu.

Bir gün Jack adında genç bir adam yüzüğü aramak için saraya gelir. Jack gerçek aşkı bulmaya kararlıydı ve yüzüğü kazanmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdı. Devi yendi, bilmeceyi çözdü ve labirentte kolaylıkla yol aldı. Ardından güvenirliği ve dürüstlüğünü ispatlayacağı sınavdan da başarı ile geçti. 

Sonunda saraya vardığında kral ve kraliçe tarafından kendisine yüzük takdim edildi. Jack çok sevindi ve yüzüğü parmağına taktı. Yüzük tenine değdiği anda vücuduna bir sıcaklık yayıldı ve gerçek aşkı bulduğunu anladı.

Ertesi gün Jack, Sarah adında genç bir kadınla tanıştı. İlk görüşte aşık oldular ve birlikte olmaları gerektiğini anladılar. Görkemli bir törenle evlendiler ve yüzük Sarah’a geçti.

Jack ve Sarah’nın aşkı güçlenirken yüzük parlak bir ışıkla parlamaya devam etti. Gerçek aşıklar tarafından takıldığında yüzüğün büyüsünün çok güçlü olduğu biliniyordu.

Ve böylece, onu ilk bulan genç prensin cesaretini ve kararlılığını ve gerçek aşkın her türlü laneti alt etme gücünü hatırlatan yüzük nesiller boyunca aktarılmaya devam etti. Gerçek aşkı arayan herkes için bir umut simgesiydi ve aşkla her şeyin mümkün olduğunu hatırlatıyordu.

0-4 Yaş Masalları 0-12 Yaş Masalları 4-6 Yaş Masalları 6-12 Yaş Masalları Adalet Masalları Aile Masalları Anadolu Masalları Cesaret Masalları Deniz Kızı Masalları Domuzcuk Masalları Dostluk Masalları Doğa Masalları Evcil Hayvan Masalları Eğitici Masallar Gizem Masalları Hayvan Masalları Kardeşlik Hikayeleri Komik Masallar Köpek Masalları Kısa Masallar Okul Masalları Prenses Masalları Prens Masalları Saray Masalları Sağlık Masalları Sevgi Masalları Spor Masalları Uzay Masalları Yardımlaşma Hikayeleri Yardımlaşma Masalları


Diğer Çocuk Masalları

  • Köpek Bella

    Tahmini Okuma Süresi: 4 Dakika Ayırıcı Unsur: Sadık Köpeğin Hikayesi Yaş Grubu: 4-6 Yaş – İçerik Tipi: Köpek Masalı Bir zamanlar uzak bir diyarda Bella … Devamını Okuyun

  • Kırmızı Başlıklı Kız Kayboluyor

    Tahmini Okuma Süresi: 4 Dakika Ayırıcı Unsur: Ebeveynlerin Sözünü Dinlemek. Yaş Grubu: 4-6 Yaş – İçerik Tipi: Kırmızı Başlıklı Kız Uyarlama Bir zamanlar küçük ve … Devamını Okuyun

  • Kızılkuyruk ve Arkadaşlarının Maceraları

    Tahmini Okuma Süresi: 4 Dakika Ayırıcı Unsur: Birlik Olmak Yaş Grubu: 4-6 Yaş – İçerik Tipi: Fabl Örneği Bir zamanlar, uzun ağaçlarla dolu bir ormanda, … Devamını Okuyun


Diğer İçerik Yazıları

Yorum yapın