Eğlenceli Çiftlik

Tahmini Okuma Süresi: 4 Dakika

Yaş Grubu: 4-6 Yaş – İçerik Tipi: Komik Masal

Bir zamanlar uzak bir diyarda “Eğlenceli Çiftlik” adında bir çiftlik varmış. Çiftliğin sahibi, mizah anlayışı ve pratik şakalara olan sevgisiyle tanınan Çiftçi Joe adında bir adamdı. Çiftçi Joe çalışırken devamlı kendine neşelenecek bir şeyler bulan ve gülümsemesini hiçbir zaman yüzünden eksik tutmayan birisiydi.

Bir gün Çiftçi Joe, hayvanlarına bir şaka yapmaya karar verdi. Tavuk kümesine gitti ve bütün yumurtaları farklı renklere boyadı. Tavuklar sabah uyanıp rengarenk yumurtalarını görünce şaşkına döndüler ve ne olduğunu anlayamadılar. Tavukların lideri olan horoz araştırmaya karar verdi.

Çiftlikte dolaşırken horoz, Çiftçi Joe’nun bir ağacın arkasına saklandığını ve kendi kendine güldüğünü gördü. Horoz Joe’nun neden güldüğünü anlamaya çalıştı. Biraz daha ilerledikten sonra ise boya kovasını gören horoz bunun bir şaka olduğunu anladı ve kendi şakasını yapmaya karar verdi. Domuz ağılına gitti ve bütün domuzları sıra sıra farklı farklı renklere boyadı.

Çiftçi Joe rengarenk domuzları görünce gözlerine inanamadı. Oldukça şaşıran Joe gülmesini durduramadı ve horozun espri anlayışından etkilendi. O günden itibaren, Çiftçi Joe ve horoz iyi arkadaş oldular ve sık sık birbirlerine şakalar yaptılar.

Ancak çiftlikte bulunan inekler kendilerine yapılan şakalardan hoşlanmadılar ve kendi şakalarını yapmaya karar verdiler. Çiftliğin kapısına “Satılık Komik Çiftlik” yazan bir tabela astılar ve Çiftçi Joe’nun tepkisini beklediler.

Çiftçi Joe tabelayı görünce şok oldu ve çok sevdiği çiftliğinin gerçekten satılık olduğunu düşündü. Ama sonra ineklerin güldüğünü gördü ve bunun başka bir şaka olduğunu anladı. Gülmesini durduramadı ve eğlenceye katılmaya karar verdi.

Bir gün Çiftçi Joe, hayvanlarının çiftliğe getirdiği kahkaha ve neşeyi kutlamak için çiftlikte büyük bir parti düzenlemeye karar verdi. Çevredeki diğer tüm çiftçileri ve onların hayvanlarını eğlenceye katılmaya davet etti.

Parti günü geldi çattı ve çiftlik, bölgenin her yerinden insan ve hayvanlarla doldu. Çiftçi Joe, herkesin eğlenmesi için müzik, yemek ve oyunlar ayarlamıştı. Tavukların dans yarışması, domuzların çamur yarışı ve ineklerin ot yeme yarışması vardı.

Ancak partinin en önemli özelliği ise şaka yarışmasıydı. Her çiftçiye ve hayvanlarına en komik şakayı yapma şansı verildi. Çiftçi Joe, horoz, inekler ve domuzlar şakalarıyla yarıştı ve diğer çiftçilerden oluşan jüri üyeleri kazananı seçmekte zorlandılar.

Son olarak jüri, çiftçi Joe ve Horozun şakasında karar kıldı ve onları birinci seçti. Çiftlikteki bütün hayvanlar sevinçten ayağa fırladı. 

Partiden sonra Çiftçi Joe, hayvanlarının çiftliğe getirdiği kahkaha ve neşenin herhangi bir ödül veya ganimetten daha değerli olduğunu fark etti. Çiftliği eğlence ve kahkaha için bir sığınak olarak tutmaya karar verdi ve arazi, ülkedeki en eğlenceli çiftlik olarak tanındı.

O günden sonra çiftlik, arazinin en eğlenceli ve mutlu çiftliği olarak anılmaya başlandı. Tüm hayvanlar mutluydu ve harika bir mizah anlayışı vardı. Ve Çiftçi Joe ve horoz, inekler ve domuzlar en iyi arkadaşlar oldular ve birlikte her zaman iyi bir kahkaha attılar.

Son.

0-4 Yaş Masalları 0-12 Yaş Masalları 4-6 Yaş Masalları 6-12 Yaş Masalları Adalet Masalları Aile Masalları Anadolu Masalları Cesaret Masalları Deniz Kızı Masalları Domuzcuk Masalları Dostluk Masalları Doğa Masalları Evcil Hayvan Masalları Eğitici Masallar Gizem Masalları Hayvan Masalları Kardeşlik Hikayeleri Komik Masallar Köpek Masalları Kısa Masallar Okul Masalları Prenses Masalları Prens Masalları Saray Masalları Sağlık Masalları Sevgi Masalları Spor Masalları Uzay Masalları Yardımlaşma Hikayeleri Yardımlaşma Masalları


Diğer Çocuk Masalları

  • Köpek Bella

    Tahmini Okuma Süresi: 4 Dakika Ayırıcı Unsur: Sadık Köpeğin Hikayesi Yaş Grubu: 4-6 Yaş – İçerik Tipi: Köpek Masalı Bir zamanlar uzak bir diyarda Bella … Devamını Okuyun

  • Kırmızı Başlıklı Kız Kayboluyor

    Tahmini Okuma Süresi: 4 Dakika Ayırıcı Unsur: Ebeveynlerin Sözünü Dinlemek. Yaş Grubu: 4-6 Yaş – İçerik Tipi: Kırmızı Başlıklı Kız Uyarlama Bir zamanlar küçük ve … Devamını Okuyun

  • Kızılkuyruk ve Arkadaşlarının Maceraları

    Tahmini Okuma Süresi: 4 Dakika Ayırıcı Unsur: Birlik Olmak Yaş Grubu: 4-6 Yaş – İçerik Tipi: Fabl Örneği Bir zamanlar, uzun ağaçlarla dolu bir ormanda, … Devamını Okuyun


Diğer İçerik Yazıları

Yorum yapın