Denizkızı Ariel’in Maceraları

Tahmini Okuma Süresi: 4 Dakika

Ayırıcı Unsur:

 Hayal edilen hayat için yapılan fedakarlık

Yaş Grubu: 4-6 Yaş – İçerik Tipi: Denizkızı Masalı,


Denizkızı Ariel’in Maceraları

Bir zamanlar uzak bir diyarda Ariel adında güzeller güzeli bir denizkızı yaşarmış. Ariel deniz kızlarının kralı olan babası ve beş kız kardeşiyle birlikte denizin altındaki güzel bir mercan kayalığında yaşıyordu.

Ariel, kız kardeşlerinden farklıydı. Denizin üstündeki dünyayı merak ediyordu, gemileri ve üzerlerindeki insanları izlemek için sık sık yüzeye yüzüyordu. İnsanların hikayelerini ve şarkılarını dinleyen Ariel adeta büyülenmişti ve bir gün karada yaşamayı hayal etti.

Bir gün, Ariel’in evinin yakınında bir gemi sulara girdi. Gemi, gerçek aşkı bulmak için bir yolculuğa çıkan Eric adında yakışıklı bir prens taşıyordu. Ariel onu gördü ve ilk görüşte ona aşık oldu.

Ariel’in kral olan babası, onu insanlarla deniz kızlarının asla bir arada olamayacağı ve prensi unutması gerektiği konusunda uyardı. Ama Ariel onu unutamadı. Deniz cadısı Ursula’dan yardım istedi. Ursula, sesi karşılığında Ariel’e bacaklarını vermeyi teklif etti. Ariel kabul etti ve bir insana dönüştü.

Ariel, karaya çıktı ve Prens Eric’in şatosuna doğru gitmeye başladı. Şatoyu bulduğunda Prens Eric ile göz göze geldi Prens Eric, Ariel’in  güzelliğinden büyülendi ve onu yanına aldı. Aradan geçen zamanda birbirlerine aşık oldular. Artık dilsiz olan Ariel, jestler ve yazı yoluyla onun hikayelerini ve şarkılarını Eric ile paylaşabiliyordu.

Ancak Ariel’in kral babası, Ariel ve Prens Eric’in birlikte olması gerektiğine hâlâ ikna olmamıştı. Ariel, gerçek aşkıyla birlikte olmak için deniz kızı formundan vazgeçmek ve kalıcı olarak insan olmak gibi zor bir karar vermişti. Babası kızının ne kadar çok aşık olduğunu anlamıştı. Ve böylece Ariel ve Prens Eric, kıyıda görkemli bir törenle evlendiler ve deniz kıyısındaki şatoda birlikte yaşadılar ve günlerinin geri kalanını aşk ve mutluluk içinde geçirdiler.

Yıllar geçti ve Ariel ile Prens Eric’in bir erkek ve bir kız olmak üzere iki çocuğu oldu. Onlar hayal edebileceğiniz en mutlu aileydi. Ariel ve Eric, çocuklarını sualtı dünyasının güzelliğini göstermek ve onları Ariel’in ailesi ve arkadaşlarıyla tanıştırmak için sık sık denize götürürdü.

Ariel’in kız kardeşleri ve babası, Eric’i kendilerinden biri gibi kabul edip sevmeye başlamışlardı. Sık sık ziyaret eder ve birlikte büyük kutlamalar yaparlardı. Ariel’in babası, kral, Eric’in damadı olduğu için minnettardı ve güçlü ve sevgi dolu bir aile haline geldikleri için gurur duyuyordu.

Bir gün korkunç bir fırtına geldi ve Ariel ile Eric’in şatosunu yerle bir etti.  Evleri yıkılmıştı ama Ariel’in ailesi onların yardımına geldi ve evlerini yeniden inşa etmelerine yardım etti. Bu deneyim onları daha da yakınlaştırdı ve birbirlerine gerçekten ne kadar ihtiyaçları olduğunu anladılar.

Ariel ve Eric, birlikte uzun ve mutlu bir hayatla kutsanmışlardı. Yıllarca denizi ve karayı keşfederek, aşklarını ve maceralarını çocukları ve torunlarıyla paylaşarak geçirdiler. Ayrıca, tıpkı Ariel’in her zaman istediği gibi, denizi ve sakinlerini her zaman korumaya özen gösterdiler.

Yıllar sonra, Ariel ve Eric yaşlanıp saçları ağardığında, kıyıda oturup güneşin batışını seyredeceklerdi. Ariel, Eric’e deniz kızı olarak geçirdiği günleri ve ona nasıl aşık olduğunu anlatırdı. Eric, elini tutarak onu dinler ve onu kıyıda bulduğu günü ve ona ilk görüşte nasıl aşık olduğunu hatırlardı. Ve birlikte büyülü, maceralı ve harika bir hayat yaşadıklarını bildikleri için gülümserlerdi. Son.

0-4 Yaş Masalları 0-12 Yaş Masalları 4-6 Yaş Masalları 6-12 Yaş Masalları Adalet Masalları Aile Masalları Anadolu Masalları Cesaret Masalları Deniz Kızı Masalları Domuzcuk Masalları Dostluk Masalları Doğa Masalları Evcil Hayvan Masalları Eğitici Masallar Gizem Masalları Hayvan Masalları Kardeşlik Hikayeleri Komik Masallar Köpek Masalları Kısa Masallar Okul Masalları Prenses Masalları Prens Masalları Saray Masalları Sağlık Masalları Sevgi Masalları Spor Masalları Uzay Masalları Yardımlaşma Hikayeleri Yardımlaşma Masalları


Diğer Çocuk Masalları

  • Köpek Bella

    Tahmini Okuma Süresi: 4 Dakika Ayırıcı Unsur: Sadık Köpeğin Hikayesi Yaş Grubu: 4-6 Yaş – İçerik Tipi: Köpek Masalı Bir zamanlar uzak bir diyarda Bella … Devamını Okuyun

  • Kırmızı Başlıklı Kız Kayboluyor

    Tahmini Okuma Süresi: 4 Dakika Ayırıcı Unsur: Ebeveynlerin Sözünü Dinlemek. Yaş Grubu: 4-6 Yaş – İçerik Tipi: Kırmızı Başlıklı Kız Uyarlama Bir zamanlar küçük ve … Devamını Okuyun

  • Kızılkuyruk ve Arkadaşlarının Maceraları

    Tahmini Okuma Süresi: 4 Dakika Ayırıcı Unsur: Birlik Olmak Yaş Grubu: 4-6 Yaş – İçerik Tipi: Fabl Örneği Bir zamanlar, uzun ağaçlarla dolu bir ormanda, … Devamını Okuyun


Diğer İçerik Yazıları

Yorum yapın